טיפים לבניית מצגת או סרטון תמונות לכל אירוע ?

איך לבנות מצגת או סרטון תמונות לכל אירוע ?

חוגגים אירוע ? רוצים לבנות מצגת לבר מצווה ? מצגת לבת מצווה ? מצגת ליום הולדת ?. אפשר לבד,אך רצוי להבין מה עושים. לעיתים הכי טוב לשלם כמה שקלים ולקבל מצגת מושלמת ממישהו שמבין, ביחוד שמצגת היא לא הדבר היחיד שאתו אתם צריכים להתעסק כשאתם עושים אירוע. לקרוא היטב ולהפנים.

כלים ליצירת מצגות

מצגות לאירועים נעים בין המרווח של וידאו לתמונות כאשר בשני המקרים הסאונד מהווה מרכיב מאד חשוב.  הכלי הפשוט ביותר ליצירת מצגת ברמה הבסיסית הוא Microsoft power point. הייחודיות של הכלי הזה הוא הפשטות שלו. אנו מכירים ילד בכיתה א' שהכין למורה שלו מצגת למסיבת סיום. אבל מצגות בדרך כלל אינו הכלי איתו תרצו להשתמש כדי להכין מצגת לבר מצווה, מצגת לבת מצווה, מצגת ליום הולדת או מצגת למסיבת סיום. מספר כלים טובים ליצירת מצגות שייקחו אתכם צעד אחד קדימה מבחינת ויזואליות, אפקטים וחווית צפייה. חלקם אפילו מתממשקים לpower point כדי להקל את העבודה. (קליק על התמונה ואתם באתר) :

אז הנה הגיעה השעה. הילד חוגג  בר מצווה, הילדה חוגגת בת מצווה, יש יום הולדת לקטן, או מסיבת סיום לחמוד שזה עתה סיים כיתה ו'. רק הורים יכולים להבין את מרדף הצללים שרק בווטצאפ הכיתתי אחרי מה עושים ואיך. סרטון וידאו למורה ? סרטון וידאו להורים ? סרטון לבר מצווה ? רק תמונות ? רק טקסט ? שיהיה מצחיק? שיהיה מרגש ? שיהיה עצוב ? …העיקר שיהיה משהו כבר. אז כדי שיהיה, אתם חייבים להבין מספר עקרונות חשובים בקהל, בדינמיקה של סרטון או מצגת, באיכויות, בסאונד או בקיצור –בחוויית צפייה.

איכות החומר הדיגיטלי

עד כמה יהיו תמונה או סרטון שצולמו בטלפון סלולארי ראויות ורלוונטיות עבור מצגת לבר מצווה, בת מצווה או יום הולדת – אנו בספק. למרות שהמכשירים הסלולריים מתקדמים וזמינים לשימוש בכל רגע נתון, הם עדיין לא מייצרים עבורנו תוצר איכותי וראוי מכמה סיבות:

  • סרטון ממצלמת סמארטפון לעיתים מצולם אופקית ולא אנכית, כך שאפילו סרטון ב Full HD ,היינו 1920 פיקסל על 1080 פיסקל ב 25 פריימים (תמונות) לשנייה יכולים להראות לא טוב. מדוע ? כי מסך צפייה ברזולוציית HD שומר על יחס של 16:9 ולכן הסרטון המצולם לא ימתח לרוחב הסרטון אלא ישאיר קצוות ריקים שחורים בצדדים. אם כבר להשתמש בסמארטפון – לצלם לרוחב ולא לאורך.
  • מצלמת סמארטפון בשונה ממצלמות SLR או מצלמות וידאו, אינן שולטות בווידאו ברמה של זום, פוקוס, צמצם וכן מרכיבים חשובים אחרים המרכיבים תמונת וידאו מושלמת. כך לגבי תמונות – הן טובות מבחינת רזולוציה וצבע, הרבה פחות מבחינת תאורה, זום ופוקוס.
  • סרטונים הלקוחים מסמארטפון לעיתים רועדים, לא בגלל מחלה של המצלם חלילה, אלא בגלל חוסר היציבות של סמארטפון. ככל שמצלמה קלה יותר – כך היא תרעד. אלא אם כן יש לנו תוכנה שיודעת לבטל רעידות (כמו התוסף wrap stabilizer  של Adobe premiere) – עדיף לא להכניס צילומים ממצלמת סמארטפון. לכן, העדיפו חומר איכותי באיכות HD (וידאו ותמונות) שצולם במצלמה טובה (SLR  או מצלמת וידאו המצלמת HD).

הבינו את הקהל

עשיתם מצגת בר מצווה מהממת שאף אחד לא התרשם ממנה ? השקעתם במצגת או סרטון וידאו מצחיק למסיבת סיום ואף אחד לא צחק ?

לעיתים אנו נתקלים במצגות וידאו טובות שהופקו עבור הקהל הלא נכון, מדוע ? כי כנראה נעשתה טעות בשלב תכנון ראשוני הנקרא Story Board.

Story Board הוא אותו שלב בו אנו מתכננים בקפידה כיצד יראה הסרטון שלנו (ואם דילגתם על שלב כזה – כדאי שתחשבו טוב). בשלב זה אנו ממש "רואים" את הסרטון בשלמותו עוד לפני שנעשה, נתכנן כל ויזו'אל (תמונה, וידאו, טקסט) בסרטון עד לפרט האחרון.

כדי לבנות story board  , אנו חייבים לדעת מי קהל היעד שלנו. אם קהל היעד הוא גברים בגילאי 60-80 לא נוכל להכניס לסרטון תמונות, טקסט, וידאו, מושגים או סאונד מתאים לבנות בגילאי 12-16.

אם הסרטון מכיל מלל או טקסט, בתמונה או וידאו, הצריכים להעביר רגש כלשהוא (צחוק, התרגשות, בכי) אנו חייבים לשייך אותו לקהל היעד ולהתאים אותו לפריימים הנכונים בסרט. הבימאים, הכותבים, העורכים והשחקנים הטובים ביותר ידעו לספק פאנץ' ברגע הנכון וליצור רגע חוויתי מושלם לקהל.

 

איכות המצגת, שמירה ושידור

אם כל החומרים שלנו צולמו בפורמט HD, מן הראוי שנייצא את הפרויקט בפורמט זה. ברמת העקרונית, צריך לבדוק את מקור הצפייה שלנו תומך בפורמט אותו אנו מייצאים. למשל: מקרן, סטרימר או מחשב שיתמוך בקבצי וידאו דוגמת MOV, WMV, AVI, MP4. בדיקה מוקדמת של השידור לפני האירוע תמנע הרבה לחץ ומבוכה מבדיקה ביום האירוע עצמו. עדיף תמיד לשמור עותק של הסרטון או המצגת בדיסק און קי ואם רוצים לשדר דרך אינטרנט (אתרי דוגמת YouTube, Vimeo) צריך לבדוק כי הרשת יציבה במקום השידור.

הבינו את המגבלות שלכם או "כל אחד והמקצוע שלו"

מספרים במליצה שבן של מתכנת בא לאבא שלו ושאל אותו: " אבא, למה השמים עומדים במרחק כזה מהאדמה? למה השמש סובבת כך ? למה הירח נראה רק בלילה?". אמר לו אביו : " אתה ראית במו עינך שכך הכל עובד ?", אמר לו הבן: "וודאי" , אמר לו אביו: " אני לא ממש מבין בזה, אבל אם זה עובד- עזוב את זה ככה.".

לעיתים, במקום לתכנן את הבר מצווה או יום ההולדת או הבת מצווה – אנו מוצאים את עצמנו מתכננים מצגת הבר מצווה או האירוע שאנו חוגגים. אם אין לנו מצלמה איכותית, סאונד איכותי או סתם כי אנו לא מספיק קריאטיביים – עדיף לשלם מעט כסף למקצוען בתחום שיערוך עבורנו את המצגת משתי סיבות:

  1. מצגת מקצועית נראית הרבה יותר מושקעת ומכבדת כלפי האורחים שלנו.
  2. מצגת היא זיכרון שנשמר לאורך זמן, לא נרצה לקום בשנת 2045 ולהראות לנכדים שלנו שחסכנו 300 שקל אבל עשינו מצגת לבד, אלא נרצה לראות מצגת מושקעת שנהנינו ונהנה ממנה בעתיד.

תמונה טובה מאלף מילים

תמונה יכולה לבטא הרבה מאד רגש בלי שנכתוב כלום. וידאו של מספר שניות יכול לבטא סיפור של 400 מילים. ברגע שנדע להשתמש במקום הנכון ובזמן הנכון בוידאו ובתמונות – נפיק מצגת איכותית.

רוצים לעשות מצגת טובה לבר מצווה ? לבת מצווה ? השקיעו עוד מספר דקות באיכות התמונות, אם בחרתם תמונות איכותיות זה מצוין. אם כל מה שיש לכם זה תמונות פחות איכותיות, תמיד תוכלו לשפר בעזרת כלים online באינטרנט או בכלים שיעשו לכם עבודה מופלאה תוך מספר שניות בצורה אוטומטית. לדוגמא : adobe lightroom ו Adobe photoshop עושים פלאות באוטומציה מושלמת לתמונות.

חשיבות הסאונד

סאונד תורם למצגת, זה לא חידוש גדול. האוזן שלנו מגיבה לסאונד ברמה של הבנה בשכל ורגש, בעוד העין מגיבה לתמונה ברמה של ידיעה (מה שאני רואה- זה מה שקיים). כיצד אנשים מגיבים לסרט אילם או למצגת ללא סאונד ? מדוע אנשים מוחאים כפיים במצגת עם סאונד מקפיץ ? בוכים במצגת עם סאונד מרגש או עצוב ?. הסאונד בעצם מלווה את המצגת, אך לא רק. הוא מרכיב את הרגש. סאונד עוזר לבנות פאנץ' נכון כדי לגרום לאנשים לצחוק, סאונד יכול להחליף אווירת עצב לשמחה בשנייה אחת, סאונד יכול לרגש, ליצור חוויה, לסחוף, להאיט או לזרז סרטון. בעזרת הסאונד אנו שולטים בסרטון בקהל, בחוויית הצפייה. זכרו- סאונד טוב יחפה על תמונה פחות טובה, תמונה איכותית לא תחפה על סאונד גרוע.

לכן, עדיף תמיד להשתמש בסאונד ממקור חיצוני ולא ממצלמה. אם אתם עושים מצגות באופן תדיר יחסית, ישנם בשוק מקליטי סאונד שעולים זול ועושים עבודה מצוינת. בסרטון ברכות למשל אפשר לחבר מיקרופון חיצוני (בחיבור PL או XLR) שיכול להתאים לכל מצלמת וידאו וגם למצלמות SLR .

מצגת לבר מצווה

אתם מוזמנים לכתוב לנו, להתקשר אלינו או לדפוק לנו על הדלת

נשמח לעזור לכם ולייעץ לכם בכל דרך...

אתם מוזמנים לדבר איתנו ולהתקשר לאלון (054-9700096) או לעומר (052-4066631) לכל שאלה, עזרה או ייעוץ באחד מתחומי השירות שלנו.

טיפים להפקת סרטון תדמית לעסקים
איך לבנות סרט או מצגת לכל אירוע
טיפים לצילום וידאו מקצועי
טיפים ליצירת קהילה וקידום ערוץ YouTube
קידום סרטוני תדמית וסרטונים בפייסבוק
טיפים לצילום וידאו ממצלמת סמארטפון
טיפים לקידום ערוץ עסקי ב Youtube
טיפים לצילום על גבי מסך ירוק
מגמות בשיווק וידאו ב 2019
טיפים לקידום סרטון עסקי ב Youtube
טיפים להפקה וקידום של סרטון תדמית
שידור חי בוידאו ברשתות חברתיות
טיפים ורעיונות למצגת יום הולדת