כיצד ישפיעו השינויים של iOS 14.5 על הפרסום בפייסבוק

כיצד ישפיעו השינויים של iOS 14.5 על הפרסום בפייסבוק

הדפדפן המקורי של אפל מאז ומתמיד אכף כללים שיאפשרו לשמור על פרטיות המשתמשים בו (שאגב, זהו קהל מבוקש מאוד). מגבלות אלה כללו למשל הארכת זמן או התאמות של cookies בדפדפן, טביעת אצבע  ועוד שיטות אחרות שמטרתן לאחזר הסטוריה בדפדפן.

בשינויים האחרונים שצפויים ב- iOS 14.5 ו- macOS 11 מציגה אפל את הפרוטוקולים החדשים שלה.

פרוטוקול ATT שמטרתו שקיפות המעקב אחר אפליקציות ביישומים ניידים. הפרוטוקול מחייב שמשתמשים יאשרו באופן אקטיבי את הדפדפן שלהם למעקב.

פרוטוקול PCM שמטרתו מדידת קליקים באתרים, יוגדר מעתה כברירת מחדל בדפדפן Safari. כל השינויים שמיד נסקור לא יהיו בדפדפני Chrome או באפליקציה עצמה (למשל הדפדפן של פייסבוק במכשיר של אפל).

למרות השוני בשימוש שלהם, המטרה של שני הפרוטוקולים היא אחת- למנוע קשר ישיר בין המשתמש ואירוע הקלקה. התוצאה של כך היא חסימת זיהוי משתמש בפני פלטפורמות דוגמת מנהל המודעות של פייסבוק.

אפל סוברת שמפרסם צריך לדעת רק שמשתמש כלשהו לחץ על מודעה או המיר באתר. הרעיון הבסיסי כאן הוא שהמפרסם יקבל דיווח רק על מדדים בקמפיין, למשל מספר הקלקות ומספר המרות. כל דיווח מפורט מעבר לכך (איזה מודעות המירו, דמוגרפיה של משתמש) לא יוצגו.

אפל ופייסבוק

אז מה השינוי הגדול וכיצד ישפיעו על פלטפורמות הפרסום השונות?

חלונות ייחוס מוגבלים

נתוני הקמפיין המאוחסנים במכשירי אפל באמצעות הדפדפן (לא (cookies יוגבלו לשבעה ימים  ולפיכך יגביל את ייחוס הקמפיינים לחלון של 7 ימים.

 

דיווח מושהה של קמפיינים (עד 72 שעות)

הדיווח יתעכב בערך בין 24 ל 48 שעות כדי למנוע ממנהל המודעות לתמרן בתוך הפרוטוקול, בנוסף פייסבוק מתכננת להוסיף 24 שעות לעיבוד נתונים עקב החישוב הסטטיסטי הכבד ברקע. פירוש הדבר שדיווחי הקמפיין עשויים להתארך כמעט שלושה ימים ומדידת ההשפעה של שינויים במודעות תהיה איטית.

 

מעקב מוגבל אחר אירועי המרה

הפרוטוקול החדש מגביל מפרסמים יכולים לקבלת דיווח על 8 סוגים בלבד של אירועי המרה (בשונה מעד היום שאין מגבלה כזו). האירועים כוללים כל אינטראקציה של משתמשים באתר: רכישה, ליד, הוספה לעגלה וכו'. יש לדעת כי pageview אינו נחשב אירוע המרה. כמו כן, האירועים האלה מוגבלים פר פיקסל. בעצם ניתן להוסיף פיקסל נוסף לקבלת עוד אירועי המרה, אבל זה יסבך את העניינים. אירועים אלה גם לא יוכלו לתפוס פרמטרים של אירועים, כגון שם וערך הפריט שנרכש. בפועל זה בעצם ימנע ממפרסמים לחשב ROI להוצאות פרסום בקמפיינים.

דיווחים ברמת הקמפיין

הפרוטוקולים של אפל ופייסבוק ידווחו רק על המרות ברמת הקמפיין. מכיוון שקמפיינים כוללים בפועל מספר רב של רמות כגון (קמפיין> קבוצת מודעות > מודעות) פייסבוק תשתמש במודל סטטיסטי להקצות את הנתונים לרמת קבוצת המודעות, בהתאם לזה הדיווחים המפורטים שאנחנו רגילים לראות יהיו מאד מוגבלים.

חסימת דיווחים על מאפייני משתמשים ותקלות קמפיין

כאשר הדיווח מנותק מהנתונים על המשתמש, לא ייראו תקלות בדיווח הקמפיין. למרות שאפשר עדיין למקד לדמוגרפיה ספציפית (הניתנת לשליטה ממנהל המודעות של פייסבוק), סביר להניח שיתקבל מידע על איזו מודעה לחצו הכי הרבה ולא ניתן יהיה להצליב את המידע הזה עם נתונים דמוגרפיים.

הגודל של קהלי remarketing יפחת

קהלי remarketing עבור משתמשי Safari יקטנו בשל מחסור בנתונים על פעולות המשתמש שבוצעו מתוך הדפדפן.

 

מה אפשר לעשות?

  • יישמו את ה- API של המרה של פייסבוק (שליחת נתונים ישירות בין שרתים).
  • אמתו את הדומיין שלכם במנהל המודעות כדי לתעדף 8 המרות שתרצו ליישם בפיקסל.
  • נסה לנתח ביצועי עבר על ידי השוואת המרות שנמדדו במודעות פייסבוק לעומת אלה שנמדדו ב- Google Analytics.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

הכתבה עזרה לך? אולי גם זה יעניין אותך...

שיווק מרפאות שיניים

שיווק דיגיטלי למרפאות שיניים קליקינג מומחית בבניית קמפיינים בגוגל, פייסבוק, טאבולה ואינסטגרם לרופאי שיניים ומרפאות שיניים, עם נסיון עשיר  בבניית תוכן ממיר להתעניינות: תמונות, פלאיירים,

קרא עוד »

רוצה להתייעץ איתנו?