טיפים לצילום וידאו מקצועי

טיפים לצילום וידאו מקצועי

קנינו מצלמת וידאו חדשה בסכום לא מבוטל ? השקענו על מצלמת 4K? הכל טוב ויפה, אבל זה עדיין לא עושה אותנו צלמים מקצועיים, ולא...אנחנו עדיין לא מוסמכים לצלם אירועים מקצועיים. אז הנה מספר טיפים לצלמים מתחילים לקראת הצילום המקצועי הראשון שלהם.

קרא\י את ספר המצלמה

בדומה לרכב חדש שבו נתניע וניסע ותוך כדי נסיעה נלמד, גם במצלמה אפשר לצלם וללמוד תוך כדי תנועה. אבל כדי לצלם בצורה מקצועית אנחנו צריכים ללמוד טוב את המצלמה. כצלמים מקצועיים, אנחנו אמורים להתאים את מהירות התריס, לכבות את הפוקוס האוטומטי, או לעשות כל דבר אחר הנחוץ כדי ללכוד את התמונות הטובות ביותר. במילים אחרות, ללמוד טוב את המצלמה. קראו את המדריך יותר מפעם אחת על מנת לדעת כיצד לגשת לתפריטים, אילו תפריטים מכילים אילו הגדרות והיכן נמצאת כל הגדרה – זה חשוב לדעת בשטח בעל פה כל תפריט במצלמה

צילום חצובה

סאונד

אם התאורה היא האלמנט החשוב ביותר באיכות תמונת הוידאו, הסאונד הוא האלמנט השני. קשה להשיג תוצאות מקצועיות בסאונד אם לא משתמשים בציוד מקצועי. המיקרופונים המובנים ברוב מצלמות הווידאו הם בסיסיים למדי, להקלטת שמע מכל כיוון, אם ננסה למשל לצלם ראיון אם המיקרופונים האלה בחוץ ברחוב הומה, כמעט שלא נשמע את המרואיין. קיימים בשוק הרבה סוגים של מיקרופונים (קונדנסר,דש, מיקרופון רובה וכדומה), במחירים שונים ובטווחים שונים של הקלטה. רצוי להתייעץ עם איש סאונד לגבי מה לקנות והיכן לקנות. עקרונית, מצלמת הווידאו בדרך כלל מכילה שקע עבור חיבור מיקרופון חיצוני (PL גדול או חיבור XLR). חשוב מאד לעבוד תמיד עם אוזניות מהסיבה הפשוטה שיציאת האוזניות מן המצלמה דוגמות בדיוק את הסאונד שנכנס למצלמה.

שימוש בחצובה

רוב מצלמות הוידאו הביתיות אינן יציבות מספיק עבור צילום איכותי. על ידי הרכבה מצלמת וידאו על חצובה. חצובה אינה חייבת להיות עסק יקר ואפילו הרכבת המצלמה על חצובה בשווי 100 ₪ , נקבל יציבות שתיתן לנו צילום איכותי.

תאורה

רוב מצלמות הוידיאו הביתיות  עושות עבודה לא רעה בתאורה ירודה. למרות שתוכנות העריכה היום מתקדמות ומספקות תאורה ברמה טובה, חשוב להביא מראש קטע שצולם בתאורה טובה. הדרך הקלה ביותר להתגבר על בעיות תאורה היא לצלם בחוץ, שהרי אפילו יום מעונן מייצר מספיק אור כדי לשמור על וידאו חד וצבעים טובים. אם מצלמים בקיץ, אפשר לצלם בשעות המוקדמות של הבוקר או השעות המאוחרות של הצהריים. בכל מקרה, לא רצוי לצלם תחת שמש בגלל הצל והמראה הלא מחמיא שהשמש מטילה על אובייקט כאשר היא מעליו. כאשר מצלמים בתוך מבנה, חשוב להביא אור ככל שניתן פנימה. הפעלת תאורה חיצונית ופתיחת תריסים כדי לאפשר לאור מבחוץ להיכנס הם דרכים גליטימיות בהחלט להכנסת אור. אם במצלמת הוידאו יש אור מובנה, להשתמש בו. מצלמות וידיאו רבות מאפשרות לך להתאים את הצמצם, איזון לבן, מהירות תריס, והגדרות אור אחרות.

אתם מוזמנים לכתוב לנו, להתקשר אלינו או לדפוק לנו על הדלת

נשמח לעזור לכם ולייעץ לכם בכל דרך...

אתם מוזמנים לדבר איתנו ולהתקשר לאלון (054-9700096) או לעומר (052-4066631) לכל שאלה, עזרה או ייעוץ באחד מתחומי השירות שלנו.

טיפים להפקת סרטון תדמית לעסקים
איך לבנות סרט או מצגת לכל אירוע
טיפים לצילום וידאו מקצועי
טיפים ליצירת קהילה וקידום ערוץ YouTube
קידום סרטוני תדמית וסרטונים בפייסבוק
טיפים לצילום וידאו ממצלמת סמארטפון
טיפים לקידום ערוץ עסקי ב Youtube
טיפים לצילום על גבי מסך ירוק
מגמות בשיווק וידאו ב 2019
טיפים לקידום סרטון עסקי ב Youtube
טיפים להפקה וקידום של סרטון תדמית
שידור חי בוידאו ברשתות חברתיות
טיפים ורעיונות למצגת יום הולדת