יצירת קהלים מאתר בפייסבוק

יצירת קהלים מאתר בפייסבוק

ניהול דף פייסבוק בצורה נכונה הוא אחד המרכיבים החשובים בקידום ופרסום בפייסבוק. אחת המטרות החשובות בקידום הדף היא  יצירת קהלים וצביעת קהלים. כשמדובר ביצירת קהלים מותאמים אישית, אפשר לעשות הכל. קמפיין טוב קם ונופל על הדמיון שלנו כאנשי מרקטינג ביצירת קהלים, פילוח קהלים ושימוש נכון בקהלים למטרות השונות (במיוחד רימרקטינג). יצירת קהלים בפייסבוק יכולה להתחיל במשהו פשוט, כמו כל המבקרים באתר ב -120 הימים האחרונים, שזה קהל שתמיד טוב לשמור, אבל אפשר גם להיכנס עמוק לתצורות מתוחכמות יותר של  מבקרים בלפחות X דפים באתר, לקוחות שקנו מוצרים ב-100 ₪ לפחות בשבוע האחרון ועוד הרבה אירועים מתוחכמים. אנחנו כבר לא מדברים על כלי הטמעת תגים כמו Pixelyoursite  בהם תוכלו ליצור קהלים מתוחכמים יותר עם פרמטרים כמו: מקור התנועה של המבקרים, תגי URL, קטגוריות, כותרות תוכן או מזהים שונים, כתובת הלקוח (אזור, מדינה), ערך הזמנה, שמות קופונים ועוד הרבה. במאמר זה נחשוף מעט מהיכולות הנרחבות והמתוחכמות ליצירת קהלים בעזרת Facebook pixel, google tag manager.

מדוע שיווק מחדש (remarketing) כל כך חשוב?

ללא remarketing אינכם יכולים לעקוב ביעילות אחר ההמרות, כך שאתם מפסידים הזדמנויות לבצע שיווק לאנשים ששהו באתר שלכם, או הכניסו פריטים לעגלת הקניות ולא עברו צ'ק-אאוט. מדובר בקהלים ראשוניים שלא תוכל למקד אליהם מודעות ללא פיקסל.remarketing מאפשר לכם לעקוב אחריהם באמצעות מודעות שעשויות להניע אותם לחזור ולבצע רכישה. מותגי מסחר אלקטרוני נתקלים בסוגיות המרה מסוג זה ללא הרף. עם קונים פוטנציאליים שנוטשים את העגלות שלהם, הגיוני לתת לפייסבוק להחליט באיזו תדירות למקד אותם מחדש.

לפייסבוק יש מגבלות חשיפות משלה על הצגת מודעות והאלגוריתם יודע באיזו תדירות לשווק בהתאם להגדרות כתלות בקהל היעד ובעלות המוצר. בשיווק מוצרים זולים יותר סביר להניח שמדובר בקניית דחפים, כך שלא תרצו לשווק להם יותר מדי. 2-3 חשיפות מקסימום. עבור מוצר יקר, קונים בדרך כלל זקוקים לשכנוע ולאישור הרכישה. במוצר עם מחזור חיים ארוך, ייתכן שתצטרכו לטרגט מחדש פעמים רבות כדי לגרום להם להמיר. פייסבוק יכולה גם לאמוד את התדירות הנכונה של הצגת מודעות מבלי לפרסם להם יותר מדי. פייסבוק רוצה להישאר את המשתמש זמן רב יותר בפלטפורמה ולכן אם תציגו מודעה שיוצרת חוויה שלילית, פייסבוק תזהה את זה ותעלה את ההוצאה משמעותית תוך כדי הורדת טווח ההגעה כדי למנוע את הצגתה לאותם אנשים שוב ושוב.

ברגע שיצרתם את הקהלים שלכם ושמרתם, תוכלו לעשות בהם שימוש חוזר מתי שרק תרצו. חשוב לזכור שלא תוכלו ליצור אותם ללא הפיקסל של פייסבוק, אלא אם כן אתם רוצה ליצור רק קהלים שמורים מבוססי עניין, ולא קהלים מותאמים אישית.

יצירת קוד פיקסל והטמעה באתר

ראשית, אנחנו חייבים להטמיע קוד פיקסל של פייסבוק באתר.

זה תלוי מאד אם אתם מתחזקים את אתר או אם יש לכם מתכנת. אם יש לכם אתר וורדפרס למשל, ההטמעה הרבה יותר קלה (בעזרת פלאגין פשוט דוגמת insert headers and footers או הוספה של קוד לקובץ).

 • בחרו "התקן קוד באופן ידני".
 • העתיקו את קטע קוד הבסיס של פיקסל בפייסבוק.
 • הדביקו את הקוד בוורדפרס תחת מראה> ערכת נושא > אתרו את כותרת (header.php).
 • הדביקו את קוד הבסיס בתחתית תג header, ממש מעל תג הסוגר של ה header.
 • לחצו על "המשך".
 • בשלב זה, תוכלו להפעיל את "התאמה אוטומטית למתקדמים" ולאמת את פרטי הלקוח שברצונכם לשלוח. זה אופציונלי בלבד.

לחצו על "המשך".

כעת תוכלו להתחיל לבדוק אירועים של פיקסל.

פייסבוק נותנת ממשק מאד נוח על מנת לפשט את התהליך, היא לוקחת אתכם לאתר שלכם ונותנת לכם להגדיר לה מה האירועים שתרצו למדוד: לידים, לחיצות מסוימות על אירועים חשובים לכם (למשל: הוספה לעגלה, טלפון וכו').

איך יוצרים קהל בפייסבוק מתנועה באתר?

פתחו את דף לשונית הקהלים במנהל המודעות

לחצו על "צור קהל" ובחרו "קהל מותאם אישית". תגיעו לחלון הבא:

בחרו באופציה אתר ותגיעו ליצירת קהלים מותאמים אישית לאתר

כאן  תוכלו לבחור אילו אנשים לכלול בקהל:

 • כל מי שביקר באתר
 • אנשים שביקרו בדפים מסוימים באתר (לשיקולכם אילו אנשים אתם רוצים לפרסם להם).
 • מבקרים שבילו לפי זמן באתר – אתם יכול לבחור לכלול רק 25%, 10% או 5% , הכוונה לאחוזים שבילו בדפים מכלל הצפייה בדפים, זו לא באמת מדידת זמן מדויקת אלא יחסית. פייסבוק ממליצה על 2 אפוציות על מנת לשמור על קהל מינימלי שיעזור לאלגוריתם להבין את קהל היעד:
 • הרחבת הקהל: בעת יצירת הקהל ולפחות בהתחלה לעשות שימוש בקבל רחב יותר על ידי בחירת כל המבקרים מהאתר.
 • הגדלת חלון הקהל: חלון ברירת המחדל עבור קהלים מותאמים אישית הוא 30 יום, פייסבוק ממליצה להגדיל את חלון הזמן  ל-180 יום כדי לכלול בקהל יותר אנשים.

רוצים שיחת ייעוץ חינם לשיווק העסק שלכם?

שימוש בפיקסל של פייסבוק דרך google tag manager

דרך יותר נוחה לשלוח אירועי פיקסל לפייסבוק היא דרך google tag manager.

Google tag manager הוא כלי שיודע להכיל קטע קוד יחיד באתר ולשלוח אירועים לכל פלטפורמה (Facebook, LinkedIn, google ads, google analytics) בהתאם לטריגרים שהגדרתם לו.

כצעד ראשון, אנחנו צריכים להטמיע קוד פיקסל של פייסבוק ב tag manager טרם אנחנו שולחים אירועים ולדאוג שתג של כל אירוע נשלח בעצם לאחר הטעינה של הפיסקל.

אנחנו בקליקינג "אוהבים" יותר לפצל את התגים שנשלחים לפייסבוק כדי לראות, לנטר ולהגדיר אירועים טוב יותר ב tag manager.

אז אם יש לכם tag manager מוטמע באתר, ככה עושים את זה.

מעקב זמן באתר בעזרת google tag manager

צרו תג חדש מסוג custom html

הדביקו את קוד הפיקסל שהעתקתם מפייסבוק תחת המיקום HTML, שימו לב להעתיק רק את החלק fbq בתוך הקוד ללא עוד event (כבר נטפל באירועים שונים בקוד נפרד). שימו לב גם שאתם רואים את מספר המזהה שלכם בשני מקומות בקוד (אנחנו הסתרנו את המספר בחלון אפור בתמונה).

להפעלת הקוד נרצה שהקוד יופעל בכל דפי האתר ולכן ניצור טריגר כך שתחת triggering נראה שהקוד מופעל עבור all pages.

עכשיו מתחיל הקטע המעניין בו אנחנו שולחים אירועים לפייסבוק ומוודאים לפני כל אירוע שהתג הקודם facebook pixel שהתקנו "נורה" ראשון ועד שהוא לא מסתיים להטען, תגי ההמרה לא נורים.

אחד מהמשתנים שניתן לשלוח לפייסבוק דרך פיקסל נקרא trackCustom ואפשר לשלוח אירועים שונים דרך משתנה זה (בשמות זיהוי שונים כדי לדעת בצד השני אחרי מה עוקבים).

ניצור tag חדש שמזהה שהייה בדף מסוים או בכל הדפים של דקה ושולח event לפייסבוק.

ניצור שוב Custom HTML שנראה כך:

<script>

fbq('trackCustom', '1-Minute-Pview');

</script>

הקוד הזה ישלח לפייסבוק אירוע המרה מותאם אישית ששמו   1-Minute-Pview בכל פעם שמשתמש באתר או בדף מסוים (לפי הגדרת הטריגר) ישהה באתר מעל דקה.

כמו כן, חשוב מאד "להגיד" לתג הזה שלא יפעל, אלא אם כן התג הקודם שקראנו לו facebook pixel יטען לדף ויסתיים להטען. במקרה שהתג הקודם לא יפעל – תג ההמרה 1-Minute-Pview לא יטען בכלל.

כך זה יראה בהגדרות tag manager

כעת נעבור להגדרת הטריגר, ניתן לו את השם 1mintimer

תחת triggering  נגדיר טריגר חדש מסוג Timer עם ההגדרות הבאות:

Event name: gtm.timer

Interval: 60000 (שימו לב שההגדרה כאן היא במילי שניות ולכן תעשו את החישוב שאתם רוצים לפי הזמנים המוגדרים כברירית מחדל ע"י גוגל).

Limit:1

Enable this trigger when all of these conditions are true

Event < matches RegEx < .*

כך זה אמור להראות בסיום התהליך

כדי לבדוק את ההגדרות, אתם צריכים לוודא ש tag manager אכן שולח אירוע לפייסבוק כאשר האירוע שביקשתם לבדוק אכן קורה.

תוכלו לעשות שימוש בלשונית preview  של tag manager , לטעון אחד אחד הדפים באתר (או הדף שהטריגר מתייחס אליו), לחכות דקה ולראות אם נשלח אירוע לפייסבוק.

כך זה אמור להראות:

כך אתם אמורים לראות את האירוע בפייסבוק (לצד pageview)

על גבי תגים מהסוג הזה תוכלו "להרכיב" כל מידע שאתם רוצים, לדוגמא אם ברצונכם לעקוב אחר אירוע רכישה לאחר שמבקר השלים את הרכישה, תוכל לדוגמא ליצור אירוע שנראה כך:

<script>

    fbq('track', 'Purchase', {currency: "ILS", value: 50.00});

</script>

מעקב צפייה בסרטונים בעזרת google tag manager

אם תרצו לעקוב אחרי צפיות בסרטון וידאו באתר או באחד הדפים, אתם יכולים להשתמש בטריגר של Youtube video ולהגדיר האם המשתמש התחיל לצפות, סיים, באיזה אחוז מהסרטון הוא צפה וכו'.

ראית עליכם לפתוח ב google tag manager תחת variables את המשתנים הקשורים לוידאו ולסמן אותם על מנת שתוכלו להשתמש בהם בטריגר.

כך יראה הטריגר שלכם בזמן ההגדרה:.

אם תרצו להיות יותר ספציפיים ולעשות שימוש בוידאו מסוים שיש בדף, תוכלו להשתמש בכל אחד מהמשתנים שאיפשרתם בסעיף על ידי לחיצה על some videos ואז בחירת המשתנה שחשוב לכם לירות תג עבורו.

 • Video provider – מראה היכן "חי" הסרטון שלכם (YouTube, Vimeo וכו ').
 • Video status – מאפשר לכם לעקוב אחר התחלות, השהיות והפסקות של הסרטונים.
 • Video URL – מאפשר מעקב אחר כתובת האתר שממנה נצפה הסרטון.
 • Video title – עוקב אחר כותרת המטא של הסרטון.
 • Video duration – עוקב אחר האורך הכולל של הסרטון.
 • Video current time – נותן חותמת זמן מדויקת של היכן בסרטון נורה התג.
 • Video percent – מאפשר לכם להגדיר אחוז מסוים בזמן הסרטון להפעלת התג.
 • Video visible – משתנה נכון / לא נכון המאפשר למערכת לדעת אם הסרטון שלך גלוי על המסך

כך זה נראה:

מעקב עומק גלילה בעזרת google tag manager

אחד המדדים המשמעותיים לצביעת קהל שביקר באתר שלכם ויצר אינטראקציה עם התוכן שלכם נקרא scroll depth. המדד נותן לכם דרך פשוטה להבין איך אנשים מתייחסים לתוכן שלכם, גם אם הם רק רואים דף אחד ועוברים הלאה. להלן השלבים שתצטרכו לבצע כדי להגדיר מעקב אחר scroll depth. מעקב אחר עומק גלילה גם מאשר או שולל איכויות שנתמכות במדדים אחרים: חוויית המשתמש באתר שלכם, שיעור יציאה מדף כניסה או יחס המרה, כדי לתת לניתוח שלכם מימד נוסף.

כמו במדד הקודם, נפתח את כל המשתנים הקשורים ל scroll depth

כעת ניתן לבחור במה רוצים להתמקד, גלילה של הדף אופקית\אנכית, אחוז מהדף שהמשתמש קרא (האירוע כמובן יפעל רק לפי הטריגר, לדוגמא: אם בחרתם 50% גלילה בדף ורוב המשתמשים שלכם קראו את הכותרת של המאמר או הדף, האירוע לא יפעל).

כך נראה חלון ההגדרות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp

הכתבה עזרה לך? אולי גם זה יעניין אותך...

שיווק מרפאות שיניים

שיווק דיגיטלי למרפאות שיניים קליקינג מומחית בבניית קמפיינים בגוגל, פייסבוק, טאבולה ואינסטגרם לרופאי שיניים ומרפאות שיניים, עם נסיון עשיר  בבניית תוכן ממיר להתעניינות: תמונות, פלאיירים,

קרא עוד »

רוצה להתייעץ איתנו?